រាជធានីភ្នំពេញ÷ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥ និងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ ចំណុះអគ្គនាយកអន្តោប្រវេសន៍។   ជាកិច្ចចាប់ផ្ដើមលោកឧត្ដមសេនីយ៍ទោ ទាង សុឃាង ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលសរុប ឡើងអានអនុក្រឹត្យលេខ២១០ អនក្រ.តត ចុះថ្ងៃទី១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ស្តីពីការតែងតាំងមុខតំណែងមន្ត្រីនគរបាលជាតិ ចំណុះអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍។ បន្ទាប់មកឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយកអន្តោប្រវេសន៍ បានប្រគល់អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការតែងតាំងមុខតំណែងមន្ត្រីនគរបាលជាតិ ដែលទើបតែងតាំងជូនលោកឧត្តមសេនីទោ ស៊ីម ចាន់ណាក់ ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វាទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍។   មានប្រសាសន៍នាឱកាសនោះឯកឧត្ដម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក
ខេត្តឧត្តរមានជ័យ : កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍សាស្រ្តាចារ្យ ជា តារា អតីតៈប្រធានគណៈបញ្ជាការសមរភូមិមុខទិសយោធភូមិភាគទី4 បានផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខដោយក្តីនឹករលឹកជូនចំពោះវិរៈកងទ័ព កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធឈរជើងតាមបន្ទាត់ព្រំដែនទាំងអស់ ដែលកំពុងបន្តអនុវត្តសិទ្ធស្វ័យការពារទឹកដី រក្សាឆន្ទៈមោះមុតគោរព គាំទ្រ ការពារ និងស្មោះត្រង់ដាច់ខាតជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលដឹកនាំដោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជានាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ។   ដោយឃើញទង្វើនៅប្រាសាទតាមាន់ថ្មីៗនេះ សុំផ្តាំទៅអាប្អូនៗមេទ័ពជាអ្នកជិតខាងដែលធ្លាប់រងកណ្តាប់ដៃឆ្នាំ2011របស់នាយឧត្តមសេនីយ៍ ជា តារា នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ីង ប៊ុនហៀង ថា៖ គាត់និងមេទ័ពមួយចំនួនធំមិនទាន់ចូលនិវត្តន៍ទេ។ ជាង១០ឆ្នាំនេះគាត់បង្កើតបាន ជា តារា រាប់រយនាក់ជាកងទ័ពសម័យសម្តេចធិបតី រង់ចាំកំដរប្អូនៗបាន ប្រាប់ក្មេងៗ កុំព្រហ៊ើនដាក់ប្រជាជនខ្មែរជាបុព្វបុរសឯងពេក។   ការថ្លែងនេះក្នុងឱកាសឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍សាស្ត្រាចារ្យ ជា តារា ក្នុងនាមរដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមទទួលបន្ទុកជួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីលើការងារអតីតៈយុទ្ធជន បានអញ្ជើញអមដំណើរ